20th birthday

13.01.2017

A i pro mne nastala chvíle, kdy se musím rozloučit s 'teenage' érou a vstoupit do 'twenties'. Někdy si říkám, proč jsem se zrovna já musela takhle narodit? Do příšerných mrazů, zkouškového období a příprav na mistrovství republiky. Teď mám dilema.. slavit narozeniny, učit se na zkoušky nebo se připravovat na závody, které nebudou snadné? Cítím, že je toho čím dál víc a vím, že budu muset učinit razantní rozhodnutí, jinak to odnese mé zdraví.

Je neuvěřitelné, jak rychle čas utíká. Jako každý rok mne chytla nostalgická nálada a vytáhla jsem si alba se starými fotkami a zavzpomínala. Musím uznat, že jsem ušla již značný kus cesty. Jedním z prvních přáníček mě ráno pobavila kamarádka Dana z Francie. Proč musí ti nejlepší přátelé bydlet nejdál? To je paradox.. Překvapilo mě, kolik lidí si na mě vzpomnělo a popřálo mi navzdory tomu, jaká vzdálenost nás od sebe dělí. A potom jsou tu ti 'blízcí' přátelé, kterým nestojíte ani za 5 vteřin času ;) Jsem vděčná twirlingu, že mi dal příležitost poznat mnoho skvělých lidiček se srdíčkem na správném místě.

Letošní rok je vážně významný v podobě mnoha výročí - 20 let od narození, 20 let od operace nohy, 15 let od doby, kdy jsem držela hůlku v ruce poprvé a poznala tak smysl mého života, 12 let od doby, kdy se mi na krku poprvé houpala medaile a byla jsem to nejšťastnější dítě, 10 let, kdy jsem překonala svůj styd a šla své první sólo, čímž jsem nastartovala svou solovou kariéru. Je to také už 9 let od mého prvního tréninku se zahraničními lektory, se kterými spolupracuji dodnes. A také 5 let (což se nezdá být tak dlouho) od mé první 'bedny' z mistrovství Evropy. Dnes nelituji jediné vteřiny ani peněz, které jsem kvůli twirlingu obětovala. Je to můj život a doufám, že mi ho lidi nezprotiví.

Večer na mě čekalo pěkné překvapení, které pro mne připravila jedna z mých svěřenkyň s její mamkou (viz fotky). Potom jsem svůj den oslavila s nejbližšími lidmi - rodinou. Doufám, že se mi naskytne možnost jít kulatiny patřičně oslavit - jen co bude trochu klidněji a skončí tenhle blázinec.